Зеленський обговорив з генсеком ООН надання Україні $165 млн

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем.

Про це інформує пресслужба ОП.

Глава держави наголосив, що Україна підтримує Глобальний план гуманітарного реагування ООН, який спрямований на надання допомоги з протидії COVID-19 і завдяки якому наша держава зможе одержати фінансову підтримку.

“Для України важливо отримати фінансову підтримку в рамках цього Плану у сумі передбачених $165 млн“, – сказав він.

Співрозмовники обговорили можливості надання допомоги Україною в боротьбі з пандемією.

“Просимо посприяти у залученні можливостей ВООЗ для координації співпраці українських фахівців-вірусологів, які працюють над вакциною проти коронавірусу, з іноземними партнерами для консолідації відповідних міжнародних зусиль”, – зазначив президент.

Володимир Зеленський наголосив, що пандемія коронавірусу не може бути причиною зняття санкцій з Росії.

“Санкції є важливим інструментом саме для відновлення поваги до міжнародного права й жодним чином не послаблюють спроможностей окремих держав захищати своїх громадян від COVID-19”, – переконаний глава держави.

Він також запевнив, що Україна підтримує заклик до забезпечення гуманітарних коридорів для надання допомоги тим, хто її найбільше потребує.

Президент закликав ООН розпочати підготовку плану заходів Організації щодо залучення інвестицій для відновлення Донбасу після його деокупації.

Також співрозмовники звернули увагу на тему звільнення українців, незаконно утримуваних Росією та підконтрольними їй НЗФ.

Сторони домовилися про продовження діалогу, зокрема про візит генерального секретаря ООН до України після стабілізації ситуації з коронавірусом.