Суд продовжив підозрюваній у справі про вбивство Шеремета Яні Дугарь нічний домашній арешт

Печерський районний суд Києва продовжив нічний домашній арешт підозрюваній у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яні Дугарь до 31 травня, повідомляє Hromadske.

Прокурор у справі Сергій Зузак просив продовжити запобіжний захід Яні Дугарь ще на два місяці, відзначаючи ризик втечі підозрюваної, тиск на свідків та експертів, знищення речових доказів, скоєння іншого злочину. Також він заявив, що необхідно отримати результати приблизно 20 експертиз і провести додаткові слідчі дії.

Адвокати заперечували, вказуючи на фальсифікацію експертиз, розбіжності росту і наявність свідків, які підтвердили перебування Яни Дугарь у Донецькій області в дні стеження за Шереметом.

Сама підозрювана зазначила, що не причетна до злочину. “Мені огидно дивитися і слухати щоразу те саме. Жодних доказів немає. Навпаки, є докази, що вказують, що я перебувала в госпіталі”, – сказала Дугарь.

Засідання суду відбувалося лише за участю сторін з огляду на запроваджені карантинні заходи.

Раніше прокуратура продовжила термін досудового розслідування до 12 липня 2020 року. 1 квітня Печерський райсуд продовжив арешт підозрюваній у причетності до вбивства Шеремета Юлії Кузьменко до 30 травня 2020 року.

Ранком 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання “Українська правда” Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

12 грудня 2019 року поліція провела низку обшуків і повідомила про підозру деяким фігурантам справи. Того самого дня відбувся брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві Шеремета.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислав та Інна Грищенки, також учасники АТО, були затримані в іншій справі, але є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом убивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року Кузьменко, для Дугарь суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року. 14 грудня суд заарештував до 8 лютого 2020 року Антоненка.

24 січня Печерський районний суд Києва частково задовольнив клопотання захисту і змінив запобіжний захід Дугарь на нічний домашній арешт. У лютому запобіжний захід Дугарь було продовжено, і апеляційний суд згодом залишив це рішення в силі.