В Чорнобилі планують створити наукові полігони для радіобіологічних досліджень

Державне агентство України з управління зоною відчуження спільно з ученими з Фінляндії планує створити на території Чорнобиля наукові полігони для радіобіологічних досліджень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення відомства в Facebook.

Зазначається, що у рамках угоди про міжнародне наукове співробітництво у галузі екологічних досліджень між університетом Юваскюля (Фінляндська Республіка) та ДСП “Екоцентр” у 10-кілометровій зоні відчуження планують створити чотири наукові полігони для досліджень з радіобіології.

На території Чорнобиля планують створити наукові полігони для радіобіологічних досліджень

“Зокрема, передбачено проведення натурних, лабораторних і модельних досліджень та впровадження нових технічних рішень. Заплановано проведення кропіткої роботи з накопичення, аналізу й узагальнення моніторингової інформації з різних аспектів радіоекології та радіобіології для визначення закономірностей і тенденцій розвитку об’єктів біосфери в умовах радіаційних навантажень”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ДАЗВ з 18 березня закриє відвідування Чорнобильської зони і зони безумовного відселення для відвідувачів до закінчення карантину через коронавірус. Нові заявки на відвідування Чорнобильської зони розглядатися не будуть, а робота супроводжуючих осіб на період карантину буде припинена.