Іран має намір відновити поїздки всередині країни

Влада Ірану має намір відновити поїздки між провінціями країни з 18 квітня, повідомив президент Хасан Роухані в ході засідання штабу з протидії коронавірусу в неділю.

На даний момент в Ірані з 19 лютого, коли влада вперше повідомила про коронавірус, зафіксовано 55743 випадків зараження, з яких 3452 зі смертельними наслідками. При цьому видужали 19736 осіб.

“На території провінцій пересування на особистих транспортних засобах було вільним, але (поїздки) між провінціями будуть заборонені як і раніше до 18 квітня. Вільне пересування між провінціями почнеться з 18 квітня”, – сказав Роухані, чий виступ транслювався іранським телебаченням.

Викладання в школах також призупинено до 18 квітня, додав він, повідомивши, що те ж стосується і роботи святинь в країні.

“Ділова активність в провінціях країни, що несе в собі Малі ризики (зараження коронавірусом – ред.), відновиться з 11 квітня. Однак як і раніше діяльність, що несе в собі великі ризики, заборонена до 18 квітня. Потім буде прийматися рішення з цього питання”, – зазначив Роухані, додавши, що заборона стосується тієї категорії діяльності, яка має на увазі скупчення людей.

Раніше влада Ірану прийняла рішення під загрозою покарання зобов’язати заражених коронавірусом з нормальним самопочуттям самоізолюватися на два тижні. Крім того, вони продовжили дію рішень з профілактики поширення коронавірусу до 8 квітня.

Крім того, Іран обмежив пересування по країні, зробивши винятки тільки для служб порятунку, поліції та органів влади, що призвело до різкого скорочення поїздок. Також закриті парки, розважальні зони, а також торгові центри, за винятком продуктових магазинів і аптек. Обмежено відправлення релігійного культу, в тому числі п’ятничної молитви.