Volkswagen виплатить компенсації понад 90 тис. автовласникам у Британії

Близько 91 000 власників автомобілів марки Volkswagen у Великобританії мають право на фінансову компенсацію в рамках так званого “дизельгейта”.

Відповідне рішення виніс у понеділок, 6 квітня, Високий суд Лондона.

Таким чином, суд порахував доведеним провину німецького концерну в підробці результатів екологічних тестів, що вимірюють рівень шкідливих речовин у вихлопних газах дизельних двигунів автомобілів VW, проданих в Британії.

Розмір компенсації, яку виплатять автовласникам, буде встановлений на додатковому судовому засіданні, повідомляє інформагентство AFP. Представники Volkswagen відреагували на рішення британського суду “з розчаруванням”.

У вересні 2015 року німецький автогігант визнав, що вдався до протизаконної маніпуляції програмним забезпеченням в 11 млн автомобілів Volkswagen з дизельним двигуном по всьому світу. У зв’язку з цим дизельним скандалом концерн вже витратив понад 30 млрд євро на штрафи і компенсації клієнтам, в першу чергу в США.

У Німеччині концерн Voklswagen обіцяв безпосередньо виплатити компенсації власникам машин з маніпульованими дизельними двигунами на загальну суму в 830 млн євро. Очікується, що кожен власник дизельного автомобіля VW з маніпульованим двигуном отримає від 1800 до 2100 Євро в залежності від загального числа визнаних позовів.