ЄС закликав зняти з Сирії, Венесуели, Ірану і КНДР санкції, що заважають отриманню медичної допомоги

Євросоюз закликає інші країни зняти з Сирії, Венесуели, Ірану і КНДР санкції, які заважають наданню їм медичної та гуманітарної допомоги у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу.

Про це заявив у понеділок глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на прес-конференції за підсумками відеозаседані міністрів оборони країн – членів спільноти.

“Наші санкції не заважають наданню гуманітарної допомоги. І ми б хотіли, щоб і інші країни послідували цьому кроку і переконалися, що медичне обладнання може бути надане тим, хто знаходяться під санкціями. Наприклад, Сирії, Венесуелі, Ірану, КНДР”, – сказав він, підкресливши знову, що підтримує заклик генсека ООН зняти санкції під час пандемії.

Минулого тижня Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки підтримав генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, який закликав країни Групи двадцяти (G20) зняти санкції з інших держав, щоб полегшити боротьбу з пандемією. Крім того, Боррель підтримав заклик генсека ООН до негайного глобального припинення вогню..