Окружний адміністративний суд заборонив відчужувати будь-яке майно київського АТ “Кузня на Рибальському”

Окружний адміністративний суд Києва 7 квітня заборонив відчужувати будь-яке майно київського АТ “Кузня на Рибальському” і проводити його перереєстрацію у Державному реєстрі.

Це підприємство є одним з великих активів п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про рішення суду повідомив юрист Андрій Портнов у відеозверненні на своєму каналі в YouTube.

“Поки генеральний прокурор та ДБР розганяються з кримінальними справами щодо попереднього політичного режиму щодо Порошенка, наша команда без будь-яких процесуальних можливостей, не маючи ніяких правоохоронних механізмів, перебуваючи фактично в опозиції до правоохоронних органів сьогодні за нашим позовом в адміністративному суді змогла заморозити найбільший актив Петра Порошенка – завод Кузня на Рибальському”, – повідомив Портнов.

Як зазначається в ухвалі суду, оприлюдненому Портновим, з відповідним позовом звернулася громадянка Ісаївська, яка має намір оскаржити бездіяльність Національного агентства з запобіганню корупції в розслідуванні інформації про корупційне порушення щодо Порошенко.

“Нагадаю, “Кузня на Рибальському” – це ключовий об’єкт, через який Порошенко відмивав свої злочинні доходи, будучи одночасно і президентом, і одночасно контролюючи уряд, Мінфін, парламентську коаліцію, коли в закон про бюджет вносилися зміни для того, щоб фінансувати власний завод, а потім купував на цьому заводі власну продукцію втридорога і в гостру фазу війни постачав її в армію”, – стверджує Портнов.

Завод “Кузні на Рибальському” раніше носив назву “Ленінська Кузня” і був створений в 1862 році. У 1995 році його придбав Петро Порошенко.

З 2016 року Кабінет міністрів дозволив заводу експортувати військові товари. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити кількість замовлень.

Восени 2018 року бізнесмен Сергій Тігіпко придбав у Порошенка завод “Кузня на Рибальському”.