Шмигаль буде тримати людей на карантині ще в травні

Про ослаблення карантину можна говорити не раніше травня, обмежувальні заходи будуть продовжені. Про це на засіданні уряду в середу, 8 квітня, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Економіку потрібно буде запускати. Якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то тільки в травні ми почнемо вести розмови про можливе пом’якшення карантинних заходів. Це точно не буде зроблено з 14 квітня, як було поширено в деяких фейкових інформаціях, які вчора розійшлися в Україні. Протягом квітня ми не відступимо від того карантинного режиму, який запроваджено і буде зберігатися до встановленого 24 квітня і, швидше за все, буде продовжений до початку травня”, – сказав прем’єр.

Він нагадав, що Всесвітня організація охорони здоров’я попросила не пом’якшувати карантинні заходи там, де вони дають результат.

“Україна – одна з таких країн, де рекомендують продовжити якомога довше, скільки буде витримувати економіка і морально-психологічний стан людей, тому що це ефективний засіб порятунку життів українців”, – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, 3 квітня Уряд посилив карантинні заходи. Згідно з відповідною постановою, з 6 квітня до 24 квітня заборонено: перебування в громадських місцях без респіратора або захисної маски; переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років; перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих.

Також заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності; спортивних та дитячих майданчиків; проведення всіх масових заходів; перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу; самовільно залишати місця обсервації.

Адвокатське бюро «Юрченко Юрій та партнери» за ініціативи шеф-редактора ІА «Центр новин» Ольги Витак оскаржили в Окружному адміністративному суді міста Києва Постанову Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року  “Про запобігання поширенню на територіı̈ України гостроı̈ респіраторноı̈ хвороби COVID-19, спричиненоı̈ коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами та доповненнями).