У Москві почали лікувати коронавірус переливанням крові від перехворілих

У російській столиці лікарі вже лікують заражених коронавірусом SARS-CoV-2 переливанням плазми крові донорів, які були інфіковані і встигли видужати.

Про це в четвер, 9 квітня, повідомила заступник мера з питань соціального розвитку Анастасія Ракова. За її словами, переливання отримали сім пацієнтів.

“В Інституті швидкої допомоги імені Скліфосовського Департаменту охорони здоров’я та міській лікарні № 52 провели перші процедури”, – розповіла Ракова. Донорами стали 11 осіб.

Заступник мера уточнила, що кров одужали пацієнтів містить антитіла до захворювання COVID-19, тому вона може використовуватися для лікування.

Дослідження в Китаї, ФРН і США

“Відповідну технологію схвалив для використання клінічний Комітет по боротьбі з коронавірусною інфекцією. Ми постійно стежимо за розробками колег в інших країнах, аналогічні дослідження успішно проходять в Китаї, Німеччині та США. Сподіваємося, що новий метод допоможе нам ефективніше боротися з пандемією коронавірусу”, – цитує Ракову агентство “Інтерфакс”.

Лікування методом переливання крові застосовувалося ще в 1890-х. Пізніше до нього вдавалися під час пандемії іспанського грипу в 1918-1920 роках. Використовувався цей підхід і в рамках терапії хвороби, викликаної вірусом Ебола (БВВЕ), особливо голосно заявила про себе в 2014-2016 роках.

За даними оперативного штабу, в Росії – 10 131 інфікований SARS-CoV – 2, найбільше число  -в Москві, де вірус визначений у 6698 осіб. Всього по країні від наслідків зараження померли 76 хворих, в Москві – 38.