ОПЕК і Росія узгодили припинення нафтової “цінової війни”

Учасники зустрічі країн-експортерів нафти в форматі ОПЕК+ погодили умови скорочення обсягів нафтовидобутку задля стабілізації світових цін.

За даними агенції новин Reuters, що посилається на власні джерела в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та в російській делегації, сторони домовилися зменшити обсяги видобутку сировини загалом на 20 мільйонів барелів на добу. Досягнуті обсяги скорочень нафтивидобутку відповідають близько 20 відсоткам світових поставок, пише DW.

Представники ОПЕК і Росії запевнили журналістів, що їм вдалося подолати всі наявні раніше розбіжності щодо скорочень нафтовидобутку.

“Це глобальна угода”, – запевнило одне з джерел, що представляє ОПЕК, не уточнивши, чи візьмуть у ній участь США, на чому раніше наполягали Росія і деякі з країн-членів ОПЕК.

Досі спроби досягти компромісу в цьому плані наражалися на суперечки між двома провідними країнами-експортерами нафти – Саудівською Аравією і Росією. Після того, як у березні цього року члени ОПЕК+ не змогли домовитись про скорочення обсягів нафтовидобутку, Саудівська Аравія оголосила готовність наростити видобуток сировини до 10-11 мільйонів барелів на добу. Це спричинило різкий обвал цін на нафту.

Після новин про рамкову домовленість між Росією та Саудівською Аравією, ціни на нафту підстрибнули на 12% на тлі новин про припинення «нафтової війни» між Росією та Саудівською Аравією. Ціни потім трохи знизились, коли з‘явились повідомлення про попередній характер досягнутої домовленості, пишу NBC News.

Раніше про можливість того, що США долучаться до переговорів, заявляв президент Дональд Трамп.

У п‘ятницю питання стабілізації ринку нафти планують обговорити країни Великої 20-ки і оглядачі очікують, що тоді стане відомо більше деталей домовленості.

Протистояння між Росією та Саудівською Аравією в нафтовій сфері триває з березня і вже отримало назву «нафтова війна». В березні під час зустрічі з ОПЕК, Росія не підтримала нову домовленість про підвищення обмежень, що спонукало Саудівську Аравію заявити про нарощування продажів до 12 мільйонів барелів на день з близько 9,7 мільйона в лютому. Росія та ОАЕ на той час також заявили про плани збільшити продажі. Це та зменшення попиту на нафту на тлі пандемії коронавірусу, призвело до значного падіння нафтових цін та ринкової нестабільності.

Падіння цін на нафту шкодить нафтовидобувній галузі у США. Швидке зростання видобутку сланцевої нафти протягом останніх років, вивело США на провідні позиції серед світових нафтовиробників.