У Соборі Паризької Богоматері відбулася служба з нагоди Великої П’ятниці

У Соборі Паризької Богоматері, що сильно постраждав у результаті пожежі приблизно рік тому, відбулася служба з нагоди Великої П’ятниці, яка присвячена спогадам про розп’яття Ісуса Христа, повідомляють французькі ЗМІ.

Церемонія богослужіння відбулася без прихожан через небезпеку і слабкість конструкцій будівлі після пожежі. Її провів архієпископ Парижа Мішель Опет разом із трьома іншими священиками.

“Життя як і раніше тут є, не дивлячись на те, що пандемія сіє смерть і паралізує наше життя”, – сказав Мішель Опет під час служби, яку транслювали в прямому ефірі.

Французькі ЗМІ зазначають, що ця церемонія стала другим богослужінням, яке провели в Нотр-Дамі відтоді, як у квітні минулого року в соборі сталася пожежа.

Крім того, в богослужінні взяли участь музикант Рено Капюсон, який зіграв на скрипці, а також актори Філіп Торретон і Жюдит Шемла, які виконали “Аве Марія”.

Урочисті церемонії відбулися в п’ятницю і в багатьох інших країнах, проте практично скрізь у них не брали участі парафіяни, або їх кількість була суворо обмежена через введені заходи у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Службу проведе і папа римський Франциск на Площі Святого Петра в Римі, вона також відбудеться в закритому форматі, без публіки.

Традиційно віряни в Страсну п’ятницю здійснюють хресний хід уздовж вулиці Віа Долороза – шляху Христа до місця розп’яття. Деякі з них несуть на спинах великі дерев’яні хрести. Однак цього року паломники з різних країн не змогли приїхати в Єрусалим через закрите авіасполучення, а також через рішення місцевої влади закрити всі святі місця в рамках боротьби з поширенням коронавірусу.

Страсна або Велика п’ятниця – християнське свято, що святкується на Страсному тижні. Страсний тиждень щороку передує Великодню, весь тиждень християни згадують Таємну вечерю, суд, розп’яття і поховання Ісуса Христа.

Великдень цього року західні християни святкують у неділю, 12 квітня. Тоді ж відбудуться головні святкові богослужіння, однак вони також відбудуться в більшості своїй без прихожан і транслюватимуться онлайн.