Трамп призначив своїм спецпредставником з контролю над озброєннями Маршалла Біллінгслі

Президент США призначив своїм спецпредставником з контролю над озброєннями Маршалла Біллінгслі.

Про це повідомила в п’ятницю прес-служба Білого дому.

Картинки каринс, Стоковые Фотографии и Роялти-Фри Изображения ...

За її свідченням, Біллінгслі став “спеціальним посланником президента з контролю над озброєннями”. Працювати він буде в структурі Держдепартаменту США. До теперішнього часу Біллінгслі обіймав посаду помічника міністра фінансів США по боротьбі з фінансуванням тероризму.

У 2019 пана Біллінгслі спробували призначити заступником держсекретаря з питань забезпечення безпеки мирних жителів, демократії і прав людини, однак цього не сталося. Причиною стала роль, яку Маршалл Біллінгслі зіграв в реалізації програми тортур, працюючи в Пентагоні і відповідаючи за долі в’язнів в’язниці Гуантанамо. Як випливає з сенатської доповіді 2008 року, він виступав за застосування методів, які потім визнали тортурами, в тому числі використання ковпаків і пов’язок на очі, позбавлення ув’язнених сну, насильницьке сбривання борід і роздягання, а також залякування службовими собаками.

Пан Біллінгслі також був помічником республіканського сенатора Джессі Хелмса, який рішуче виступав проти будь-яких програм обмеження озброєнь, зокрема наполягаючи на виході США з Договору про обмеження систем протиракетної оборони і вимагаючи відмови від ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.