Концерн Укроборонпром ліквідують

На базі концерну Укроборонпром створять щонайменше шість галузевих корпорацій, а сам концерн буде ліквідовано.

Про це заявив заступник генерального директора ДК Укроборонпром і глава Офісу трансформації концерну Роман Бондар, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

У концерні вже створили Офіс трансформації і Стратегічний Комітет. Обидві команди, в тісній співпраці з керівниками підприємств, вже розробляють галузеві стратегії.

“Наприклад, до складу бронетанкового холдингу, під кодовою назвою ZIMM, увійшли підприємства, які здійснюють ремонт, виготовляють компоненти, проводять дослідження і створюють кінцевий продукт. Такий собі повний виробничий цикл”, – заявив Бондар.

Він зазначив, що подібним чином створять й інші галузеві холдинги, в основі яких будуть найбільш прогресивні і перспективні підприємства концерну.

“Що стосується самого концерну, то в тому вигляді і в тій ролі, як він створювався, він точно припинить існування. Ми вважаємо, що Укроборонпром повинен бути ліквідований у результаті реформи”, – підкреслив заступник гендиректора концерну.

Він додав, що реформувати неефективну систему корпоративного управління державними оборонними підприємствами неможливо без зміни законодавчої рамки: прийняття змін до Закону України Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі та прийняття нового закону України Про корпоратизацію підприємств ОПК.

За словами Бондаря, на сьогодні проекти законів знаходяться на розгляді профільного комітету ВРУ, і реформа Укроборонпрому безпосередньо залежить від ефективності парламенту.

Бондар також зазначив, що без необхідних законів термін створення корпорацій становитиме близько 2,5 року. Водночас із прийняттям законів – реально впоратися за 6-9 місяців.