Степанов анонсував аудит медичної реформи

У рамках аудиту закладів охорони здоров’я глава МОЗ Максим Степанов відвідав три медзаклади у Києві.

Про це він заявив на брифінгу 26 квітня, повідомляє Укрінформ.

“Як я вже неодноразово наголошував, ми проводимо ретельний аудит стану медицини, в тому числі у зв’язку з переходом до реформування другої ланки медицини… У зв’язку з цим я вчора відвідав три лікарні Київської області”, – заявив очільник МОЗ.

Він додав, що відвідав Київський обласний фтизіатричний центр, де лікуються хворі на туберкульоз, Київську обласну дитячу лікарню, а також центральну районну лікарню Києво-Святошинського району, яка задіяна в боротьбі з COVID-19.

“Найбільш кричуща ситуація, кажу відверто, у Київському обласному фтизіатричному центрі, де лікуються хворі на туберкульоз. Якщо подивитися на дефіцит коштів, який у них буде в цьому році, то практично можу сказати, що їм не те, що не вистачає, вони просто не розуміють, як вони будуть виживати при такому дефіциті коштів”, – розповів Степанов.

Він також зазначив, що дефіцит коштів є і в Обласній дитячій лікарні, і в Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району і що медичні працівники “не це очікували від реформи”.

“Я вважаю, що це один із таких головних сигналів. Бо у розумінні як медичних працівників, так і нас з вами, українців, у реформі є дуже чіткий KPI, що ми хочемо від неї отримати, коли вона буде завершуватися”, – сказав Степанов.

Він також додав, що українці хочуть отримати якіснішу та доступнішу медицину, а медичні працівники – отримати гідні умови праці та підвищену заробітну плату.

“Це говорить про те, що нам потрібно терміново зробити висновки і запропонувати рішення, які будуть унеможливлювати ані звільнення медичних працівників, ані закриття медичних закладів і які 100% будуть направлені на покращення надання медичної допомоги”, – заявив голова МОЗ.