Меркель пообіцяла послаблення карантину та закликала до дисципліни

Канцлерка ФРН Анґела Меркель (Angela Merkel) у четвер, 30 квітня, після переговорів з прем’єрами федеральних земель оголосила про можливе подальше послаблення деяких карантинних заходів у країні.

За її словами, йдеться про відкриття культурних установ (музеїв), дитячих майданчиків, церков.

6 травня канцлерка планує обговорити з представниками земель подальші кроки з послаблення карантину, зокрема спільну стратегію щодо відновлення роботи шкіл, дитячих садочків, спортивних залів. Питання відкриття ресторанів обговорюватиметься вже в наступні тижні, а от питання відпочинку німців в інших країнах ЄС взагалі ще не стоїть на порядку денному, сказала голова уряду.

Пандемія COVID-19 ще довго становитиме загрозу, тож “обережність залишається на порядку денному”, попередила Меркель. Метою є уповільнення темпу зараження, щоб система охорони здоров’я могла впоратися з хворобою. “На даний момент це нам вдається”, – зазначила канцлерка, пише DW.

За словами Меркель, кожне послаблення карантинних обмежень призводить до того, що люди більше рухаються у громадському просторі, тож влада має перевіряти вплив кожного кроку зі зняття обмежень на епідеміологічну ситуацію. Канцлерка закликала громадян залишатися дисциплінованими – дотримуватися дистанції та правил гігієни.