ООН запускає спецрейси для доставки гуманітарної допомоги в країни, що розвиваються

Всесвітня продовольча програма ООН у четвер направила перший літак з медичними приладдям для країн, які розвиваються, особливо вразливих перед пандемією коронавірусу.

В рамках гуманітарної програми, в якій беруть участь дев’ять аеропортів по всьому світу, планується відправляти до 350 рейсів на місяць. Крім цього, починаючи з перших чисел травня, кожен місяць буде здійснюватися 350 пасажирських рейсів з медичними та гуманітарними працівниками.

Вантажний літак Boeing 757 вилетів у четвер увечері з аеропорту бельгійського міста Льєж в Буркіна-Фасо. На борту – 16 тонн медичного приладдя, у тому числі масок, рукавичок, лікарських препаратів і шприців.

Хоча призупинення більшості комерційних пасажирських рейсів на час пандемії не заважає тисячам гуманітарних працівників переміщатися по всьому світу, знайти можливості для доставки вантажів стало дуже важко, внаслідок чого ВПП уклала контракти на довгий термін, щоб гарантувати наявність рейсів і прийнятні ціни.

Поки рейси планується здійснювати протягом трьох-чотирьох місяців, але при необхідності цей період може бути продовжений. У разі відновлення комерційних альтернатив ініціатива буде скасована.

Вантаж, відправлений в четвер, призначається підрозділам ЮНІСЕФ і Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Буркіна-Фасо.

У програмі також беруть участь аеропорти Акри, Аддіс-Абеби, Гуанчжоу, Йоганнесбурга, Панами, Шанхаю, Субанга і два аеропорти в Дубаї.