Німеччина не звільнила “Північний потік-2” від норм газової директиви ЄС

Федеральне мережеве агентство Німеччини відхилило заявку компанії-оператора газопроводу “Північний потік-2” на звільнення від регулювання ЄС

Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

“Маємо велику перемогу у Берліні: щойно німецький незалежний регулятор Bundesnetzagentur прийняв остаточне рішення про відмову надати проекту “Північний потік-2″ виняток із законодавства ЄС! Навіть якщо тепер долю Nord Stream2 вирішуватиме німецька Феміда, Україна вдячна Німеччині за солідарність”, – написав Мельник у Twitter.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, федеральне мережеве агентство ФРН має намір відхилити заявку Nord Stream 2 AG на звільнення проекту будівництва трубопроводу “Північний потік-2” від вимог газової директиви Євросоюзу.

Проект газопроводу “Північний потік – 2” передбачає будівництво двох ниток довжиною понад 1,2 тис. км кожна по дну Балтійського моря. Його проектна потужність 55 млрд кубометрів газу в рік.

Запустити “Північний потік – 2” планувалося в 2019 році. Проти газопроводу виступали США, Україна, ряд балтійських країн, а також Румунія і Угорщина.

У грудні 2019 року США ввели санкції проти іноземних судів, що займаються прокладкою “Північного потоку – 2”. В даний час його будівництво призупинене.