Кабмін планує дозволити працювати культурній сфері з 1 липня

Кабінет Міністрів України планує дозволити працювати культурній сфері, включно з кінотеатрами та концертними залами, на останньому етапі зняття карантинних обмежень – попередньою 1 липня.

Про це hromadske повідомила тимчасова виконувачка обов’язків міністра культури Світлана Фоменко.

«Ми розраховували, що з 1 липня будуть зняті обмеження (на роботу культурних інституцій — ред.), але ці наші розрахунки і горизонт планування повністю залежить від тієї епідеміологічної ситуації, яка є в державі», — розповіла вона.

Пані Фоменко говорить, що точна дата не фіксована й буде залежати від показників захворюваності в Україні. За її словами, нормальна робота культурних інституцій може початися лише у випадку зняття повних обмежень на проведення масових заходів.

«Якщо говорити про етапи виходу з карантину, то і в кінотеатрах, і в інших концертних залах будь-якої форми власності, в першу чергу, мають бути дотримані ті вимоги, які затверджені МОЗ, і диктують своїми протоколами медики. Тобто, на першому етапі це можливе заповнення на 30%», – пояснила вона.

Пані Фоменко має інформацію від представників галузі культури, що така заповненість збільшить витрати на утримання і продовження діяльності, але не принесе бажаного прибутку. «Така кількість людей (у залах кінотеатрів – ред.), скажімо, не покриває ті витрати, на які розраховує об’єкт господарювання», – додала вона.