Порошенко: Розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності ще дуже далеке від завершення

Президент України Петро Порошенко вважає, що розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності ще дуже далеке від завершення.Про це йдеться у зверненні президента до Дня Героїв Небесної Сотні.

«В цілому по подіях листопада 2013 року – лютого 2014 року, які відбувалися по всій країні, є вже й такі справи, котрі із стадії розслідування переходять в стадію покарання.

Винесено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб. 84 справи вже розглядаються в судах. Ще одинадцять – передані до суду, і слухання незабаром розпочнуться. В шістдесяти трьох провадженнях триває досудове розслідування», – зазначив він.

«16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них п`ятеро «тітушок» та шестеро співробітників «Беркуту»: п`ять «беркутівців» підозрюються у вбивствах, один – у побитті. В судах вже слухаються справи по тринадцяти «беркутах» і восьми «тітушках». Загальна ж кількість осіб, яким повідомлено про підозру – 282», – додав президент.

«Всі ці цифри мали би бути більшими, тут я з вами абсолютно згоден. І назвав я їх лише з однією метою. Маю показати, з одного боку, що неправду кажуть ті політики, які твердять, ніби нічого не розслідується. З іншого, ця історія насправді ще дуже далека від завершення», – вважає Порошенко.

«Я розумію нетерпіння, суспільства, особливо відчуваю переживання та емоцію потерпілих, рідних та близьких загиблих. У самого болить душа. Але нам потрібна така чистота процесів і вироків, щоб всередині країні їх визнали всі, навіть ті, кого не було на Майдані. І щоб зовнішній світ, включно з Європейським судом, не мав підстав сумніватися в юридичній бездоганності справ», – зауважив він.

Нагадаємо, раніше Президент України заявив, що слідство у справах щодо злочинів проти учасників Революції Гідності не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази.

«Днями ж отримав звіт від правоохоронних органів щодо розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності. Навколо цієї теми відбувається дуже багато інформаційних спекуляцій. Постійно лунають емоційні та голослівні заяви, автори яких прагнуть не покарання винних, а політичних дивідендів на трагічній, болісній темі», – йдеться у зверненні.

«Описувати роботу слідчих в піднесених ступенях не збираюся. Але вони працюють, і особливо багато зробили саме за останній рік», – зазначав він.

«Слідство відтворило канву подій. Воно не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази. Воно встановило роль і місце кожного у злочинній змові, наслідком якої й стало масове винищення людей. І навіть розпиляну зброю, з якої вбивали, знайдено і відновлюються її серійні номери», – наголосив президент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.