МВФ виділить Україні в найближчі тижні 5 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влада України досягли угоди (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці Stand By на суму 5 млрд доларів.

Програма розрахована на 18 місяців, йдеться в повідомлені МВФ від 21 травня.

Наголошується, що 21 травня група співробітників Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владков Холлар завершила дистанційні обговорення з українською владою.

“Новий stand-by з доступом до суми в розмірі 5 млрд доларів США буде спрямований на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти владі усунути наслідки COVID-19… Це буде гарантувати, що Україна буде готова повернутися до зростання і відновити більш широкі реформи, коли криза закінчиться”, – йдеться в заяві.

Також очікується, що ця домовленість “стане каталізатором додаткової двосторонньої і багатосторонньої фінансової підтримки”.

Попередня угода ще буде затверджуватися керівництвом Фонду та Виконавчою радою МВФ.

“Розгляд Правлінням очікується в найближчі тижні”, – додали в МВФ.

Нагадаємо, Україна і Міжнародний валютний фонд відмовилися від попередньо узгодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF і переключилися на 18-місячну програму stand by.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, в МВФ призначили нового керівника місії в Україні.

Президент України Володимир Зеленський, Національний банк України і попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на 5,5 мільярда доларів. Про розмір нової програми stand-by, на обговорення якої переключилася Україна та МВФ, поки що не повідомлялося.

Для позитивного рішення фонду Україна ухвалила закон про регулювання банківської діяльності (так званий “антиколомойський” законопроект).