”Суд” у Криму призупинив кримінальну справу проти Бекірова

”Суд” у Криму призупинив кримінальну справу проти звільненого в рамках обміну в вересні 2019 року українського активіста Едема Бекірова і оголосив його в розшук.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці громадської організації ”Кримська солідарність” з посиланням на дані адвокатів Ісляма Веліляєва і Олексія Ладіна.

Так, підконтрольний Кремлю ”Центральний районний суд” в окупованому Сімферополі ухвалив рішення призупинити кримінальну справу і оголосити Бекірова в розшук без фактичного взяття під варту до явки в ”суд”.

”19 травня було винесено постанову ”суду” про його примусовий привід, природно, сьогодні привід не був здійснений. Сьогодні ”суд” вирішив призупинити кримінальну справу і оголосити Едема Бекірова в розшук без фактичного взяття під варту до явки до ”суду”, – розповів Веліляєв.

За словами адвокатів, захист був проти такого рішення і наполягав на призупинення справи до повного одужання активіста.

Ладін заявив, що ”суд” не мав підстав поновлювати розгляд даної кримінальної справи.

”Хочу нагадати, що кримінальну справу раніше було призупинено, ”суд” сам сформулював своє рішення – ”до одужання Едема Бекірова”. Тому, на якій підставі було поновлено судове слідство, захисту не зрозуміло. Оскільки немає ніяких даних про те, що Едем Бекіров видужав”, – зазначив адвокат.

12 грудня 2018 року російські силовики затримали Бекірова на адмінкордоні з окупованим Кримом. Його звинуватили в зберіганні, поширенні та транспортуванні більше 10 кг тротилу і 190 бойових набоїв.

У Бекірова ампутована нога, він хворий на цукровий діабет, переніс інфаркт і операцію на серці. Однак, незважаючи на важкий стан здоров`я Бекірова, його утримували в СІЗО.

12 червня ФСБ РФ завершила слідство у справі Бекірова. Він не визнав провину і повністю підтвердив свої показання, дані під час слідства, а також уточнив по годинах і по датах, з ким і де перебував тоді, коли нібито ”передавав вибухівку і боєприпаси”.

7 вересня 2019 року в рамках обміну утримуваними особами Бекіров повернувся в Україну. У РФ він залишається в статусі обвинуваченого.

10 і 30 вересня в Києві Бекірову зробили операції на серці.

14 травня 2020 року адвокат Бекирова повідомив, що ”суд” відновив розгляд кримінальної справи проти нього.