Суд відмовився відпустити Насірова під особисте зобов’язання – САП

Вищий антикорупційний суд відмовив у зміні запобіжного заходу екс-голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Як повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, сторона захисту подала клопотання до суду про зміну запобіжного заходу колишньому голові ДФС із застави на особисте зобов’язання.

«Заслухавши доводи сторін, суд відмовив у задоволенні вказаного клопотання», – йдеться у повідомленні.

Крім того, на засіданні продовжилось дослідження письмових доказів, наданих прокурором САП.

Наступний розгляд у справі призначено на 9:15 22 червня.

10 листопада 2017 року прокурори САП направили до суду обвинувальний акт проти тодішнього голови ДФС Насірова і його підлеглого – керівника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новикова.

Насірову інкримінується зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення за ст. 364 і 366 Кримінального кодексу України, його підлеглому – вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.27 (види співучасників), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем).

За версією слідства, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, ініціював необґрунтовані рішення про розстрочення податкового боргу трьом компаніям, що завдало державі збитків на суму майже 2 млрд грн.

4 березня 2019 року Шевченківський райсуд Києва продовжив чинність запобіжних заходів екс-голові ДФС та керівнику департаменту служби, однак зменшив заставу для Насірова зі 100 млн грн до 36 млн грн.