Баканов не має бізнесу за кордоном – речниця СБУ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов не має бізнесу за кордоном.

Про це заявила речниця СБУ Олена Гітлянська, коментуючи інформацію журналістського розслідування проекту «Схеми: корупція в деталях», в якому стверджується, що Баканов є керівником іспанської фірми Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada.

«Широковідомий факт, що задовго до призначення на посаду голови СБУ Іван Баканов успішно займався бізнесом, зокрема й за кордоном. Однак наголошуємо, що, дотримуючись вимог закону, він не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду», – сказала речниця відомства.

«Звертаємо увагу на те, що компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році, що відображено у відповідному реєстрі юридичних осіб. Уся вищезазначена інформація є у відкритому доступі», – додала Гітлянська.

Як відомо, за даними розслідування проекту «Схеми: корупція в деталях» голова СБУ Баканов є керівником іспанської фірми Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada.

«Як свідчить витяг з реєстру юридичних осіб Іспанії, вказана компанія зареєстрована у провінції Жирона. З 2015 і до цього часу Баканов обіймає в ній посаду administrador único – одноосібний адміністратор, особа уповноважена на всі дії від імені фірми. Це означає, що саме на українського голову СБУ покладені всі права та обов’язки, пов’язані із компанією», – стверджуться у журналістському розслідуванні.