США можуть ввести санкції проти Китаю через Гонконг – радник Трампа

США можуть ввести проти Китаю санкції, якщо Пекін прийме законопроект про захист національної безпеки і «захопить» Гонконг.

Про це 24 травня повідомив радник президента Сполучених Штатів Дональда Трампа з національної безпеки Роберт О’Брайен в ефірі інформаційної програми Meet the Press американського телеканалу NBC.

Радник послався на обіцянку влади КНР, яку комуністична партія країни дала Великобританії в 1984 році під час підписання Спільної декларації з передачі суверенітету територією Гонконгу на користь Китаю. Згідно з цими домовленостями, за Гонконгом повинні бути збережена автономія і дозволений «свій стиль життя до 2047 року».

“Тепер за 27 років до закінчення цього терміну, схоже, з цим законопроектом Про національну безпеку вони фактично захоплять Гонконг, і якщо вони це зроблять <…> то будуть введені санкції проти Гонконгу і Китаю», — заявив О’Брайен.

Він також попередив, що у разі «захоплення» Китаєм Гонконгу, останній не зможе вже розраховувати на збереження статусу фінансового центру Азії.