Сьогодні Київ і Харків відновили роботу метро

Київський та харківський метрополітени з сьогоднішнього дня, 25 травня, відновлюють роботу.

Таким чином, трохи більше ніж двомісячний простій підходить до кінця.

Само собою, враховуючи те, що коронавірус, на жаль, поки нікуди не подівся, метро починає роботу з серйозно скорегованими правилами. Перейдемо до них.

Правила проїзду в метрополітені з 25 травня

1. Обов’язкова наявність захисної маски. Без маски вас до метро просто не пустять, так що враховуйте це під час планування поїздки.

Також, в якості рекомендації, влада радить надягати рукавички. Але це лише рекомендація, так що якщо ви не хочете – вас змушувати перед входом в метро ніхто не буде (якщо не передумають).

2. Дистанція. Не менш важлива річ, яку будуть у нас всіх просити. В самому метро зараз роблять розмітку для дистанції, наприклад, у кас. Плюс, дистанції (не менше 1,5 м) просять дотримуватися на всіх етапах вашого шляху в метро (в чергах біля кас, на платформах тощо). Само собою, на практиці це все може бути дуже складно. Але спробувати варто.

Як уточнюють в КМДА, якщо натовп все ж зафіксують, це може призвести до не дуже приємних для пасажирів наслідків. А саме, повного або часткового закриття станцій на вхід. Щоб впоратися з натовпом.

3. Чергові. Планується, що на вході в метро буде санітарний контроль. Якщо візуально здасться, що людина хвора – буде температурний скринінг. Якщо температура потенційного пасажира вище 37,2 або ж є ознаки інфекційного захворювання – очікується, що його (або її) до метро просто не пустять.

4. Дезінфекція. Їй приділили значну увагу в “передстартових” рекомендаціях. Отже, плани такі:

а) Вагони повинні дезінфікувати під час заходу поїздів в депо.

б) Кожні три години дезінфекція повинна проводитися на зупинках, у приміщеннях станцій, на платформах, у вестибюлях тощо.