КНДР готується прийняти на озброєння нову ракетну субмарину

Розвідка Республіки Корея продовжує стежити за можливою швидкою появою у складі ВМС КНДР нового ракетного підводного човна.

Про це в понеділок повідомило агентство Yonhap з посиланням на південнокорейські розвідувальні кола.

“За нашими даними, підводний човен готовий до вступу на озброєння ВМС КНДР. Ми уважно стежимо за її введенням в дію”, – наводить агентство заяву джерел.

За даними південнокорейської розвідки, нова неатомна ракетна субмарина побудована на військових верфях в місті Сінпхо на східному узбережжі країни. Підводний човен може мати водотоннажність 3 тис. тонн і озброєний трьома новими балістичними ракетами середньої дальності Pukguksong-3. У жовтні 2019 року відбувся перший випробувальний пуск цієї ракети. Вона пролетіла 450 км на максимальній висоті близько 910 км.

Новий ракетний підводний човен може увійти до складу стратегічних сил КНДР, арсенал яких зараз складають бомбардувальники і ракети з ядерними боєголовками, відзначає Yonhap.

Агентство пов’язує надходження на озброєння ВМС КНДР нової ракетної субмарини із заявою Пхеньяна в кінці 2019 року про те, що “Північ найближчим часом може продемонструвати нову стратегічну зброю”.

До складу ВМС КНДР в даний час входять 70 підводних човнів застарілих типів. За оцінкою розвідки Південної Кореї, вони не можуть діяти за межами територіальних вод КНДР.