Республіканці подали до суду на владу Каліфорнії за розсилку виборчих бюлетенів

Національний комітет Республіканської партії (НКРП) звернувся до суду з вимогою заборонити владі Каліфорнії розсилати жителям штату бюлетені для голосування поштою на майбутніх у листопаді президентських виборах.

Про це йдеться в заяві, яку опублікувала в неділю в Twitter офіційний представник НКРП Ронна Макденіел.

Вона повідомила, що в ролі позивачів також виступило відділення Республіканської партії в Каліфорнії і комітет на підтримку республіканців, які балотуються в Палату Представників Конгресу США. На початку поточного місяця губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом, який є демократом, розпорядився у світлі пандемії нового коронавірусу розіслати всім жителям штату, які мають право голосу, виборчі бюлетені. Бажаючі зможуть проголосувати в листопаді на виборчих дільницях.

Як підкреслила Макденіел, позивачі вважають, що розсилка бюлетенів “надає більше можливостей для махінацій” на виборах. У НКРП даний план Ньюсома назвали радикальним і порівняли зі спробою “захоплення влади”.

За даними телеканалу Fox News, в документі загострюється увага на тому, що відправляються поштою бюлетені можуть перехопити особи, які намагаються незаконним шляхом вплинути на підсумки виборів. Республіканці вважають, що нерідкі випадки, коли бюлетені помилково відправляють за невірною адресою. На їхню думку, при голосуванні поштою на виборця також легше чинити тиск.

Президент США Дональд Трамп у неділю написав у Twitter, що демократи, організовуючи голосування поштою, намагаються створити умови для махінацій на виборах. За твердженням американського лідера, його політичні опоненти розраховують скористатися коронавірусом “як привід з метою шахрайства”.

Каліфорнія в даний час вважається одним зі штатів, де позиції демократів найбільш сильні. Протягом останніх кількох десятиліть під час президентських виборів перемогу в Каліфорнії незмінно здобували кандидати від демократів. 59-ті вибори президента США намічені на 3 листопада.