1 600 російських найманців з ПВК “Вагнер” покинули зону бойових дій на заході Лівії

До 1 600 російських найманців з ПВК “Вагнер” покинули зону бойових дій на заході Лівії.

Про це повідомив представник штабу командування урядових сил Лівії, полковник Мухаммед Кунуна, зазначає турецьке агентство Anadolu.

За його словами, найманці, які воюють в рядах незаконних збройних формувань Халіфи Хафтара, вилетіли на двох військово-транспортних літаках з аеропорту Бені Велід на південний схід від Тріполі.

Про нове місце дислокації російських найманців, які брали участь раніше в боях в районі лівійської столиці, поки невідомо, зазначив Кунуна.

Сили визнаного ООН Уряду національної згоди (УНЗ) Лівії в останні тижні домоглися значних успіхів в боях з прихильниками Хафтара.

18 травня від найманців була зачищена стратегічно важлива авіабаза “Ватійе” на заході країни, яка довгі роки служила плацдармом для ударів по Тріполі. Одним з напрямків настання сил УНЗ стало місто Тархуна, яке виростовувала ставка Хафтара як логістичний центр для наступу на столицю. Цей крок змусив найманців стягнути до Тархуна частина сил з-під Тріполі.

За останні дні під контроль урядових сил в числі інших перейшли військові бази “Хамза”, “Йермук” і “Ас-Савара” в районі Тріполі.

Раніше ООН підрахувала бійців ПВК “Вагнера” в Лівії. За даними організації, на стороні Хафтара воюють від 800 до 1200 співробітників компанії.