Прокуратура Нідерландів може долучити до справи MH17 опубліковані в ЗМІ заяви Гіркіна

Прокуратура Нідерландів може долучити до справи про катастрофу Boeing на Донбасі заяви бойовика ДНР Ігоря Гіркіна (Стрелкова).

Про це повідомила офіційний представник відомства Брехта ван де Мосдейк.

“Інтерв’ю може бути додане до справи, яка дуже велика і містить найрізноманітніші документи”, – зазначила спеціаліст.

“Однак поки не ясно, чи буде інтерв’ю Гіркіна використані в якості доказів, – підкреслила ван де Мосдейк. – Я не можу сказати це зараз”.

Як відомо, Ігор Гіркін був так званим “міністром оборони” бойовиків “ДНР”, а також визнавав, що брав участь в анексії Криму. Також він є одним з обвинувачених у справі збитого літака Boeing рейсу MH17 на Донбасі. Тоді Гіркін відразу написав у своїх соцмережах, що бойовики збили “український літак”, але коли виявилося, що це пасажирський рейс, він видалив ці повідомлення.

Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.

Спільна слідча група встановила, що літак збила ракета, випущена з російського комплексу «Бук».

Першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), російський генерал Сергій Дубинський, російський терорист Олег Пулатов і український терорист Леонід Харченко.

9 березня в судовому комплексі «Схіпхол» (передмістя Амстердама) Окружний суд Гааги розпочав судові засідання стосовно перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 у липні 2014 року.