У ЄС представили план з відновлення від COVID-19 обсягом 750 мільярдів євро

У Євросоюзі запропонували план відновлення після кризи, викликаної пандемією коронавірусної хвороби COVID-19.

Інструмент під назвою “ЄС наступного покоління” представила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen), виступаючи у середу, 27 травня, у Європарламенті в Брюсселі. Про це повідомляє кореспондент DW.

“План відновлення перетворить велетенський виклик, з яким ми стикнулися, на нагоду. Він не лише підтримає відновлення, але й стане інвестицією в майбутнє: Європейська зелена угода та дигіталізація сприятимуть створенню робочих місць і економічному зростанню”, – заявила фон дер Ляєн, передає DW.

750 мільярдів євро на відновлення від COVID-19

Єврокомісія представила план відновлення обсягом 750 мільярдів євро. Це у півтора раза більше за ініціативу Німеччини та Франції, котрі запропонували спрямувати 500 мільярдів євро на відновлення ЄС.

Разом з планом Єврокомісія представила і оновлений проєкт довгострокового бюджету ЄС на 2021-27 роки у розмірі 1,1 трильйона євро. План відновлення не є частиною бюджету, але він прив’язаний до нього, оскільки бюджетні рамки – це єдиний варіант зібрати та розподілити таку велику суму, як 750 мільярдів євро.