Прем’єр Китаю назвав вакцини від COVID-19 глобальним суспільним благом

Вакцини і ліки від COVID-19 є глобальним суспільним благом, Китай готовий до їх спільного використання і міжнародної співпраці в дослідженнях і розробках, заявив у четвер прем’єр Держради КНР Лі Кецян в ході щорічної прес-конференції.

“Цей спалах застав всіх зненацька, для всього людства це абсолютно нова хвороба, і зараз ми про неї більше не знаємо, ніж знаємо. Вірус не знає державних кордонів, він став ворогом усього світу і всього людства. Всі країни зараз продовжують реалізовувати заходи профілактики і контролю, які просуваються в дослідженнях, проте все ще немає повноцінного досвіду”, – заявив Лі Кецян.

За його словами, “з одного боку, необхідно взяти під контроль розвиток епідемії, прискорити дослідження і розробку вакцин, ефективних ліків і реагентів для виявлення коронавірусу, в майбутньому це стане потужною зброєю людства для перемоги над цим вірусом, Китай і багато країн інвестують в це, ми готові розвивати міжнародне співробітництво”.

“Ця продукція є глобальним суспільним благом, ми готові до їх спільного використання, щоб в кінцевому рахунку людство змогло перемогти цього ворога”, – підкреслив він.