В Італії вперше в Європі пересадили легені чоловікові, який переніс COVID-19

Лікарі зі знаменитої міланської лікарні “Поліклініко” вперше в Європі провели операцію з пересадки обох легенів молодому чоловікові, який раніше був госпіталізований у зв’язку з COVID-19.

Як повідомило в четвер місцеве видання Focus, операція була успішно проведена десять днів тому, і в даний час стан пацієнта не викликає у медиків побоювань.

Повідомляється, що 18-річний італієць спортивної статури не мав жодних хронічних захворювань, але після зараження COVID-19 два місяці провів у реанімаційному відділенні госпіталю “Сан-Раффаеле”. Весь цей час він був підключений до апарату ШВЛ, оскільки коронавірус практично повністю знищив його легені. Лікарі прийшли до висновку, що в ситуації, що склалася врятувати молодого пацієнта може тільки трансплантація легенів.

“Пересадка легенів – це завжди складна операція, але провести її пацієнту, який переніс COVID-19 і знаходиться в критичному стані, стало для нас серйозним викликом”, – розповів журналістам директор оперативної служби торакальної хірургії “Поліклініко” Маріо Нозотті.

Перед операцією лікарі провели хворому курс лікування від COVID-19. Тільки переконавшись, що вірус переможений, вони почали пошуки відповідного донора, які зайняли два тижні.

За словами Нозотті, операція тривала близько десяти годин. Її провели дві операційні бригади, ще одна бригада була готова в будь-який момент приступити до роботи.

“Незважаючи на те, що тести пацієнта на коронавірус дали негативний результат, ми вжили всіх заходів щодо захисту медперсоналу від можливого зараження. Природно, необхідність працювати в спеціальних масках, захисних шоломах з вентиляцією і подвійних рукавичках створювала додаткові труднощі для хірургів. Проте, операція пройшла успішно, і після неї пацієнт був направлений у відділення інтенсивної терапії, де він і знаходиться в даний час”, – повідомив Нозотті.

Пацієнт знаходиться в свідомості, йому проводиться фізіотерапія з метою відновлення функції самостійного дихання.