Влада Ізраїлю підтвердила, що запобігла в квітні кібератаку на водопроводи

Ізраїль у квітні запобіг великій кібератаці на системи водопостачання країни, підтвердив у четвер генеральний директор управління із забезпечення національної кібербезпеки Ігаль Унна.

“Якби зловмисникам вдалося здійснити задумане, ми б зараз, під час кризи з коронавірусом, зіткнулися з великим збитком для мирного населення і нестачею води”, – наводить агентство Associated Press (АР) слова Унна, який виступав на тематичній конференції. Він стверджував, що це перша кібератака, метою якої було нанесення шкоди реальному об’єкту, а не крадіжка технологій і даних. При цьому Унна не прокоментував можливу причетність до нападу Ірану, а також повідомлення про атаку у відповідь на Іранський порт, яку приписують ізраїльській стороні.

18 травня газета The Washington Post з посиланням на джерела поінформувала про причетність єврейської держави до кібератаки на розташований в іранському місті Бендер-Аббас (провінція Хормозган) порт Шахід-Раджаї. За інформацією видання, атака стала відповіддю на зроблену 24 квітня невдалу спробу зламати комп’ютери, що відповідають за водорозподільні системи в сільській місцевості в Ізраїлі.

Як вказує Associated Press, Ізраїль і Іран протягом декількох років піддавалися кібератакам з боку один одного. Найвідомішим таким випадком став вірус Stuxnet, за допомогою якого в 2010 році була здійснена атака на Іранський ядерний об’єкт в Натанзі. Тегеран і ряд західних видань стверджували, що за розробкою вірусу стоять американські та ізраїльські спецслужби.