Прем’єр Італії закликав використовувати “коронакризис” як час можливостей

Пандемія коронавірусу і криза, викликана економічними обмеженнями – важке випробування для всього світу, але цей час може стати і часом можливостей, сказав в ході свого виступу на віртуальному Саміті ООН у четвер, 28 травня, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

Цей час потрібно використовувати для «трансформації» суспільства і економіки з урахуванням пережитого досвіду і отриманих знань, вважає Конте.

В кінці квітня 2020 року в Італії почало знижуватися число актуальних виявлених випадків коронавірусу. За даними на 28 травня, померли 33 142 людини з підтвердженим діагнозом «коронавірусна пневмонія», за добу цей показник збільшився на 70 (днем раніше — на 117). Одужали 150 604 людини, за день цей показник збільшився на 3503 (днем раніше — на 2443). Кількість підтверджених носіїв збільшилася на 593 (днем раніше — на 584). З урахуванням видужали і загиблих загальне число носіїв коронавірусу за весь час епідемії становить 231 732. В даний час заражені 47 986 осіб — на 2980 менше, ніж днем раніше. Число заражених знижується вже близько місяця.

22 березня прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив про припинення роботи всіх підприємств країни, крім стратегічних, а також всіх установ торгівлі, за винятком аптек і продуктових магазинів. На карантин було відправлено понад 7 мільйонів працюючих громадян, призупинили роботу близько половини підприємств. Ще раніше, в першій половині березня, були введені окремі обмеження для деяких сфер економіки і найбільш постраждалих регіонів.

Влада заборонила громадянам переміщатися по території країни (крім випадків крайньої необхідності), скасувала всі масові заходи, закрили школи і вузи. Була припинена робота всіх розважальних центрів і закладів громадського харчування. Громадянам було рекомендовано знизити до мінімуму всі необов’язкові контакти, проводилися перевірки на вулицях, були підвищені штрафи для порушників карантину. Прогнозуються багатомільярдні втрати для економіки через відсутність туристів і скорочення обсягів виробництва та експорту, за підсумками року обсяг ВВП знизиться більш ніж на 10%, вважають експерти.

Урядовий проект фінансової підтримки економіки передбачає виділення 55 млрд євро. Прямі виплати бізнесу повинні скласти близько 10 млрд євро. На закупівлю продуктів нужденним виділено 400 млн євро, а також кошти з бюджетів регіонів. Благодійні організації фіксують різке зростання заявок на отримання безкоштовних продуктів. Самозайняті громадяни отримали з бюджету одноразову виплату в 600 євро, передбачається, що аналогічну допомогу буде виплачено ще раз, також самозайняті можуть у спрощеному порядку взяти кредит на суму до 25 тис.євро. Підтримка також надана сезонним робітникам і домробітникам.