США провели масштабні навчання над Європою

Більше 30 літаків військово-повітряних сил США, розташованих на різних європейських базах, взяли участь в одноденних навчаннях, організованих ВПС США над Північним морем.

Це було перше навчання ВПС США в Європі після того, як поширення епідемії коронавірусу призвело до скасування близько 14 навчань, зазначають ЗМІ з посиланням на повідомлення військовослужбовців, пише ukrainian.voanews.

Учасники відзначили наскільки швидко було організовано навчання. «Складні навчання зазвичай планують місяцями і вимагають значної підтримки. Однак, підрозділи сил ВПС США в Європі, і особливо більш молоді пілоти швидко почали планування, використовуючи телеконференції та інші дистанційні заходи, говорять учасники», – пише американське видання Stars and Stripes. Планування відбувалось в умовах соціального дистанціювання та обмежень на пересування, зауважує AirForceMag.

«Наскільки мені відомо, це справді перші масштабні навчання сил з часу початку COVID, – наводить слова капітана ВПС США Алекса Трейверса AirForceMag. – За даних обставин – змін в плануванні а також поєднання різних підрозділів вперше за декілька місяців – все пройшло дуже добре і ми провели чудові навчання».

Серед літаків задіяних у навчанні були F-16 Falcon, F-15 Eagle, KC0135 Stratotancers а також літаки системи НАТО з попередження та контролю в повітрі.