Президент Молдови Додон відмовився достроково йти у відставку

Президент Молдови Ігор Додон не збирається подавати у відставку з поста президента, незважаючи на вимоги опозиції, яка хоче провести одночасно дострокові парламентські і президентські вибори.

Додон нагадав, що президентські вибори вже призначені на 1 листопада, і «президент до кінця виконає свій мандат».

Президент зазначив, що соціалісти вже звернулися до Конституційного суду із запитом про те, чи можна поєднати президентські і дострокові парламентські вибори.

“Залежно від відповіді КС, ми приймемо рішення. Якщо суд скаже, що можна провести вибори одночасно, то ми знайдемо технічне рішення. Якщо ж Конституційний суд скаже, що не можна, треба буде коректно організувати і провести вибори президента, а потім призначити і провести парламентські вибори», — сказав Додон.

Він додав, що навіть якщо в парламенті не буде нинішньої більшості, що складається з соціалістів і демократів, то нинішній уряд продовжить роботу до президентських виборів.

Раніше, нагадаємо, в парламенті Молдови відразу кілька груп депутатів вийшли з Демпартії, що входить в коаліцію з соціалістами. У підсумку під контролем коаліції залишилася мінімальна більшість в 52-53 місця.