Палата представників відклала голосування по Закону про нагляд за іноземними розвідками

Демократи в Палаті представників скасували запланованe голосування щодо Закону про нагляд за іноземними розвідками (FISA), пов’язавши це рішення з загрозою президентського вето.

«Адміністрації, особливо деяким представникам Міністерства юстиції, дуже хотілося б, щоб цього законопроекту не було, – заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі. – Без нього не буде передбачених важливих елементів із захисту громадянських свобод. Без нього буде необмежена кількість лазівок, які дозволяють не захищати недоторканність приватного життя американців. Зрозуміло, тому, що республіканці в Палаті представників ставлять політику вище національної безпеки».

Однак законопроект FISA, раніше прийнятий Сенатом, який знаходиться під контролем республіканців, викликав заперечення з боку обох партій, коли демократична більшість в Палаті представників внесла до нього поправки.

Через ці поправки Мін’юст заявив, що більше не підтримує ініціативу, і пригрозив президентським вето.

«З огляду на негативний вплив цих законодавчих змін на здатність Мін’юсту виявляти і відстежувати терористів і шпигунів, Мін’юст повинен виступити проти законопроекту, який в даний момент розглядається в Палаті представників. У разі прийняття генеральний прокурор порекомендує президенту накласти вето на законопроект», – заявив помічник генпрокурора Стівен Бойд.

Закон викликав критику і з боку захисників цивільних свобод, які хочуть, щоб американським громадянам було гарантовано захист від незаконних обшуків.

Президент Дональд Трамп опублікував твіт, в якому закликав республіканців голосувати проти законопроекту.

«Я сподіваюся, що всі республіканці в Палаті представників скажуть НІ FISA, поки наша країна не зуміє визначити, як і чому трапився найбільший політичний, кримінальний скандал в історії США».

Трамп стверджує, що програма FISA використовувалася для незаконного стеження за членами його передвиборного штабу в 2016 році в спробі перешкодити його перемозі.

Лідер республіканської меншості в Палаті представників Кевін Маккарті в середу закликав відкласти голосування, щоб досягти двопартійного консенсусу.

Як повідомляється, у деяких прогресивно налаштованих демократів також є питання до законопроекту.

Пелосі в четвер заявила, що законодавці продовжать працювати над документом, щоб гарантувати його прийняття з достатньою підтримкою для подолання президентського вето.