Зеленський не повинен переслідувати Порошенка, – третій посол США в Україні Пайфер

Президент України Володимир Зеленський має насамперед з’ясувати, звідки в народного депутата Андрія Деркача записи розмов на президентському рівні, а не переслідувати п’ятого президента України, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка, вважає третій посол США в Україні Стівен Пайфер.

“Я не вважаю, що це хороша ідея – ініціювати розслідування проти Порошенка. Немає нічого хорошого, коли новообраний президент переслідує своїх попередників. Хіба що на це має бути дуже важлива причина, але тут ми її не бачимо”, – заявив Пайфер в інтерв’ю телеканалу “Прямий”.

“Водночас є питання, яке справді потребує законного розслідування, а саме – звідки пан Деркач отримав ці плівки. Я на 99% упевнений, що вони потрапили в Україну не з американської сторони. У США не заведено записувати телефонні розмови на президентському рівні. До такого рішення дійшли після президентства Ніксона, який записував абсолютно все, що спричинило чимало скандалів. Відтоді ми таких записів не робимо”, – додав він.

Пайфер припустив, що записи Деркачу надав хтось з української сторони або третя сторона, яка прослуховує розмови.

“Можливо, їх записали росіяни. Врешті-решт пан Деркач має проросійські симпатії, навіть закінчив вищу школу КДБ у Росії. Не треба відкидати російський інтерес у цьому питанні, тому що саме Москві треба загострювати відносини між Україною і США. Це питання справді варто розслідувати”, – наголосив екс-посол.

Як повідомлялося, 19 травня, Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив віце-президента США Джозефа Байдена на Порошенка.

20 травня Офіс генпрокурора повідомив, що вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію за статтею про державну зраду та зловживання владою або службовим становищем.