Берлін вимагає санкцій ЄС проти хакерів з Росії

Німецький уряд вже почав відповідну процедуру з тим, щоб внести в спеціальний список санкцій Євросоюзу російських хакерів, яких Німеччина вважає винними в кібератаках на бундестаг, скоєних в квітні – травні 2015 року.

Про це офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар (Maria Adebahr) заявила на урядовій прес-конференції в Берліні в п’ятницю, 29 травня.

Напередодні про такий намір німецького уряду статс-секретар у міністерстві закордонних справ Мігель Бергер (Miguel Berger) повідомив в очній бесіді з російським послом в Німеччині Сергієм Нечаєвим.

Ще 5 травня генеральний прокурор ФРН виписав ордер на арешт громадянина РФ Дмитра Бадіна, якого підозрюють в тому, що спільно з групою поки не відомих на ім’я осіб саме він і зробив ті хакерські атаки на бундестаг.

Спеціальний режим санкцій ЄС за диверсійну діяльність в кіберпросторі був заснований в травні 2019 року, але ще жодного разу не застосовувався. Цей режим, розповіла Марія Адебар на прес-конференції, “дозволяє заморожувати банківські рахунки і власність, а також вводити обмеження на в’їзд внесених до списку осіб або організацій”. Уряд Німеччини залишає за собою право прийняти – поряд з внесенням підозрюваних в списку санкцій ЄС – і додаткові заходи, додала Адебар, але не уточнила, які саме.