У Євпаторії співробітники обсерватора звільняються після звернення до Путіна

В Євпаторії двоє співробітників обсерватора, створеного на базі пансіонату «Здравниця», вирішили звільнитися після свого звернення до президента Росії Володимира Путіна через невиплату надбавок, обіцяних медпрацівникам.

Про це повідомило російське видання REGNUM.

«У нас звільняються дві людини, медична сестра і санітарка. Співробітники працюють півтора місяця без вихідних, вдень і вночі, контактують із зараженими коронавірусом пацієнтами, але так і не отримали доплат, про які говорив президент Путін. Після нашого звернення до нього, наступного дня чиновники пообіцяли виплати і на цьому все закінчилося. Люди ж не можуть нескінченно терпіти таке ставлення до себе», – заявили медики виданню.

За даними провладного кримського сайту «Крыминформ», звільняється санітарка Світлана Анісімова, яка зверталася до Путіна від імені колективу.

Напередодні російський голова Мінохоронздоров’я Криму Ігор Чемоданов повідомив в Instagram, що «особисто зателефонував Світлані Анісімовій, яка працює санітаркою в осберваторі».

«За інформацією адміністрації «Здравниці», виплати співробітникам за квітень 2020 року відповідно до постанови Ради міністрів РК №213 від 15.04.2020 зроблені в повному обсязі. 26 травня 2020 року Міністерством охорони здоров’я Республіки Крим підписано додаткову угоду про виплату коштів стимулюючого характеру працівникам обсерваторів за роботу з громадянами, у яких був підтверджений діагноз нова коронавірусна інфекція», – повідомив він.

За словами Чемоданова, виплати за травень 2020 року, а також перерахунок виплати за квітень будуть не пізніше строку виплати заробітної плати за травень.

View this post on Instagram

Еще раз обращаю внимание всех главный врачей и руководителей медицинских организаций на необходимость и важность личного общения с коллективами. За уровень информированности сотрудников и своевременные ответы на вопросы по актуальной теме выплат за работу с гражданами, у которых подтвержден диагноз новая коронавирусная инфекция, вы несете личную ответственность. К сожалению, недостаточная работа по разъяснению норм действующих постановлений была проведена в ГБУ РК «Клинический санаторий для детей и детей с родителями «Здравница». Лично созвонился со Светланой Владимировной Анисимовой, работающей санитаркой в осберваторе, развернутом на базе «Здравницы», которая записала видео с обращением на тему выплат стимулирующих средств. В ходе длительной беседы внимательно выслушал Светлану Владимировну, ответил на интересующие ее вопросы и разъяснил как применяются действующие нормативно-правовые акты. В свою очередь, Светлана Владимировна выразила благодарность Главе Республики Крым Сергею Валерьевичу Аксёнову за оказанное внимание работникам обсерваторов и решение о назначении дополнительных выплат. По информации администрации «Здравницы», выплаты сотрудникам за апрель 2020 года согласно постановлению Совета Министров РК №213 от 15.04.2020 произведены в полном объеме. 26 мая 2020 года Министерством здравоохранения Республики Крым подписано дополнительное соглашение о выплате средств стимулирующего характера сотрудникам обсерваторов за работу с гражданами, у которых был подтвержден диагноз новая коронавирусная инфекция, в соответствии с изменениями в Постановление Совета Министров Республики Крым №213 от 14.05.2020, для осуществления перерасчета. Выплаты по постановлению Совета Министров РК №213 от 15.04.2020 за май 2020 года, а также перерасчет выплаты за апрель в соответствии с Постановлением Совета Министров РК №280 от 21.05.2020, будут произведены не позднее срока выплаты заработной платы за май.

A post shared by Игорь Чемоданов (@chemodanov.ig) on

20 травня санітарка обсерватора з Євпаторії Світлана Анісімова розмістила в соцмережах відеозвернення до Володимира Путіна. Вона заявила, що говорить «від імені всього медперсоналу» установи. Жінка розповіла, що співробітники обсерватора працюють п’ятий тиждень поспіль по 12 годин на день і контактують із зараженими коронавірусом пацієнтами, але доплат за це не отримали. Світлана Анісімова повідомила, що в Міністерстві охорони здоров’я Криму відсутність доплат пояснювали тим, що обсерватор не є медустановою.

16 травня працівники станції швидкої медичної допомоги в Євпаторії поскаржилися на неотримання виплати за роботу з коронавірусними пацієнтами за списками, наданими ще у квітні.

Раніше російський Слідком почав перевірку через повідомлення про невиплату надбавок медикам.