Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгієвою.

Сторони обговорили ситуацію з пандемією коронавірусу у світі та в Україні.

«На жаль, статистика захворілих за день в Україні залишається ще досить високою, але водночас зростає кількість тих, хто одужав. Нині ми вже понад тиждень перебуваємо на плато захворюваності», – зауважив Президент.

Крісталіна Георгієва привітала ухвалення закону щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності, зазначивши, що він захищає платників податків в Україні.

Вона повідомила, що затвердження Радою директорів МВФ першого траншу узгодженої програми stand-by на наступні 18 місяців відбудеться найближчим часом.

Співрозмовники погодилися, що перехід до програми stand-by значно полегшує виділення фінансової підтримки під час пандемії.

«Дякую за стабільне партнерство та конструктивний діалог. Радий, що затвердження Радою директорів Фонду програми співпраці з Україною відбудеться найближчим часом», – зазначив Володимир Зеленський.

Раніше, прем’єр-міністр Україні Денис Шмигаль заявив, що Уряд України очікує отримати перший транш від МВФ вже 6 червня.

21 травня прес-служба МВФ, представники уряду України та Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягли домовленості на рівні персоналу (Staff Level Agreement) про нову кредитну програму на 5 мільярдів доларів, яка допоможе Україні боротися з наслідками епідемії COVID-19.

Ця програма розрахована на 18 місяців. Вона має на меті підтримку платіжного балансу та бюджету, а також закріпити наявні досягнення та просувати важливі структурні реформи.

Нагадаємо, минулого тижня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності, який був вимогою МВФ для надання допомоги. Закон про банківську діяльність, який охрестили “антиколомойським”, зокрема має запобігти можливому поверненню “Приватбанку” його колишнім власникам Ігореві Коломойському та Геннадію Боголюбову, які оскаржують у судах націоналізацію цієї фінансової установи.