Китай закликав США і Британію не втручатися у внутрішні справи

Постпред Китаю при ООН Чжан Цзюнь закликав США і Великобританію не втручатися у внутрішні справи КНР на тлі дискусій навколо ситуації в Гонконзі, повідомили в китайському постпредстві.

Гостре невдоволення антиурядових сил Гонконгу і ряду західних чиновників викликало розгляд Всекитайськими зборами народних представників (головним законодавчим органом КНР) проекту “рішення про створення і вдосконалення правової системи і правозастосовних механізмів щодо забезпечення національної безпеки в спеціальному адміністративному районі Гонконг”. Законопроект, розроблений спеціально для Гонконгу, передбачатиме заборону на підривну і сепаратистську діяльність. Він передбачає заборону на будь-які види підбурювання, спрямовані на повалення центрального уряду, а також тероризм і втручання ззовні.

У четвер депутати Всекитайських зборів народних представників прийняли цей документ. Резолюція делегує постійному комітету ВЗНП розробку законопроекту Про національну безпеку спеціально для Гонконгу. Раніше газета South China Morning Post з посиланням на обізнане джерело повідомила, що ПК ВЗНП знадобиться близько двох тижнів, щоб прийняти закон, це означає, що він може вступити в силу в серпні.

У четвер постпредство США при ООН запросило проведення засідання Радбезу для обговорення цієї ситуації. Однак Китай і Росія не підтримали цієї пропозиції, вважаючи, що питання Гонконгу не відноситься до порядку Ради Безпеки ООН, так як є внутрішньою справою Китаю. У підсумку США і Великобританія ініціювали розмову на цю тему в РБ в п’ятницю в розділі “Різне”.

Як заявив тимчасовий повірений у справах Великобританії в ООН Джонатан Аллен, в ході обговорення Лондон і Вашингтон висловили “серйозну стурбованість недавніми подіями у зв’язку з Гонконгом в Раді Безпеки”. “Наша стурбованість викликана тим, що в Всекитайські збори народних представників у четвер ухвалили рішення про введення в дію законодавства про національну безпеку в Гонконзі. Цей закон може обмежити свободи, яких Китай зобов’язався дотримуватися відповідно до міжнародного права”, – вказав Аллен, слова якого наводить постпредство.

Китайська місія в ході засідання повідомила, що посол Чжан підкреслив, що “Китай настійно закликає США і Великобританію негайно припинити втручатися в справи Гонконгу, негайно відмовитися від практики гегемонізму і політики сили і зайнятися своєю справою, а не провокувати напруженість і не створювати проблеми всюди”.

Як заявив китайський постпред, “що б не говорили США і Великобританія”, уряд Китаю твердо має намір захищати свої суверенітет і безпеку і буде протистояти зовнішньому втручанню в справи Гонконгу. “Будь-яка спроба використовувати Гонконг для втручання у внутрішні справи Китаю приречена на провал”, – сказано в повідомленні китайської місії.