Держдепартамент США звинуватив Росію у друкуванні фальшивих грошей для Лівії

Сили безпеки Мальти виявили фальшиві лівійські гроші на суму 1,1 мільярда доларів (близько 1 млрд євро).

Ці банкноти були надруковані російським державним підприємством “Гознак”, стверджується в заяві, оприлюдненій ввечері в п’ятницю, 29 травня, на сайті Держдепартаменту США.

За даними Держдепартаменту, замовлення на виготовлення цих грошей надійшло від “нелегітимної паралельної інстанції”. Лівійський центральний банк в Тріполі є єдиним легітимним Центробанком в цій країні, а Росії слід припинити дестабілізувати ситуацію в Лівії, підкреслюється в заяві Держдепартаменту США.

У Лівії Росія підтримує генерала Халіфа Хафтара і його “Лівійську національну армію” (ЛНА), яка веде бойові дії проти міжнародно визнаного уряду народної згоди (ПНС) під керівництвом Фаїза Сараджа, що базується в Тріполі. Але значну частину території Лівії контролює Хафтар, в минулому соратник лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі, поваленого і вбитого в 2011 році.

Раніше, 26 травня, AFRICOM звинуватив Москву в перекиданні до Лівії 14 сучасних винищувачів МіГ-29 і Су-24 для підтримки російських найманців, що борються за генерала Хафтара. Як доказ американці надали фотографії лівійської авіабази Ель-Джуфра, зроблені 19 травня, де видно кілька літаків МіГ-29. Вони “були перефарбовані, щоб замаскувати їх російське походження” до прибуття в Лівію, стверджують військові США.

29 травня заступник начальника розвідки Африканського Командування збройних сил США (AFRICOM), бригадний генерал Грегорі Хедфілд заявив, що перекидання російських винищувачів до Лівії може допомогти Москві створити геостратегічний плацдарм в Північній Африці.