У Молдові більше 16% курців є підлітками – МОЗ

У Молдові 16,3% курців — це підлітки у віці 13-15 років, повідомляє 31 травня прес-служба Міністерства охорони здоров’я праці та соціального захисту Молдови.

За даними МОЗ Молдови, в країні щорічно від куріння помирають 4,5 тисячі осіб. Крім того, за даними відомства, близько 10% молдавських підлітків курять замінники сигарет, що містять тютюн, а більше чверті підлітків є пасивними курцями.

Експерти також відзначили, що підлітки, які курять електронні сигарети в два рази підвищують свої шанси в результаті перейти на куріння звичайних сигарет. 81% молодих людей згідно зі статистикою почали куріння з ароматизованих сигарет.

У Міністерстві охорони здоров’я Молдови нагадали, що 31 травня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я оголошено «Всесвітнім днем без тютюну». У нинішньому році проходять заходи щодо запобігання вживання тютюну та тютюнової продукції серед молоді та захисту молоді від виробників тютюнової продукції. Кампанія спрямована на підвищення обізнаності про шкоду куріння для здоров’я.

У міністерстві зазначили, що в Молдові з 20 травня поточного року заборонено випускати тютюнові вироби з ментоловим ароматом.

У МОЗ Молдови також повідомили, що в світі щорічно від вживання тютюну помирає більше восьми мільйонів чоловік. Більше мільйона людей помирають від впливу пасивного куріння. Вживання нікотину і тютюнових виробів збільшую ризик розвитку онкологічних захворювань, серцево-судинних і легеневих захворювань.

У відомстві також зазначили, що зважаючи на сформовану епідеміологічну ситуацію курці більш уразливі перед COVID-19. Курці, зокрема, ризикують заразитися коронавірусом шляхом передачі вірусу з рук в рот, у курців може бути захворювання легенів і зниження обсягу легенів, курці кальянів можуть заразитися коронавірусом, за допомогою куріння кальяну декількома людьми.