У Китаї успішно завершили першу фазу випробувань нової вакцини від COVID-19

У Китаї в ході першої фази клінічних випробувань на людях, вакцина проти нової коронавірусної інфекції показала себе безпечною і здатною виробляти імунну відповідь.

Результати роботи над вакциною вчених з пекінського інституту біотехнологій опубліковані в журналі The Lancet.

Випробувана вакцина є векторною, тобто являє собою створений методом генної інженерії ослаблений аденовірус, в який вбудований генетичний матеріал вірусу SARS-CoV-2.

У випробуванні вакцини на першому етапі взяли участь 108 здорових добровольців у віці від 18 до 60 років, яким вводили різні дозування препарату. В ході випробувань було виявлено, що вакцина протягом 28 днів створює обидва варіанти імунітету: призводить до вироблення антитіл до коронавірусу і навчає Т-клітини боротися з інфекцією. При цьому чим вища доза вакцини була введена, тим сильніший імунітет вона генерувала. Побічні ефекти були незначними. Лише в однієї людини була відзначена лихоманка.

В даний час в Ухані розпочата друга фаза випробувань цієї вакцини вже на 500 учасниках, серед яких є люди старше 60 років. Вченим належить з’ясувати, наскільки стійкий імунітет створює вакцина і послаблює її дію наявний у людини імунітет до аденовірусу типу 5, який використовується в якості носія генетичної інформації про вірус SARS-CoV-2.