Путін пропонує росіянам проголосувати за продовження його терміну 1 липня

Президент Росії Володимир Путін оголосив, що голосування щодо поправок до Конституції пройде 1 липня.

Про це він сказав на зустрічі зі співголовами робочої групи з підготовки поправок, повідомляє Радіо Свобода.

На підтримку цієї дати висловилася глава Центрвиборчкому Росії Елла Памфілова. При цьому вона заявила, що голосування розпочнеться за 7 днів до його офіційної дати, щоб уникнути скупчення людей. За словами Памфіловой, в 2-3 регіонах буде організовано електронне віддалене голосування.

Путін сказав, що були пропозиції призначити голосування по поправках на 24 червня, коли пройде парад Перемоги, але він вирішив “не змішувати” ці дві події. При цьому, якщо голосування почнеться за 7 днів до 1 липня, його першим днем ​​якраз має стати 24 червня.

Глава Росспоживнагляду Анна Попова погодилася з датою 1 липня, сказавши, що “пройдено гострий етап підйому” епідемії, а темпи приросту інфікованих знизилися.

Дату 1 липня як можливий день голосування називали джерела різних ЗМІ раніше. В якості альтернативи називалося 8 липня.

Одним з змін до головного закону країни стане “обнулення” президентських термінів чинного глави держави.

Голосування щодо поправок до Конституції Росії спочатку було призначено на 22 квітня, проте його перенесли через епідемію коронавірусу на невизначений термін. В останні дні почали з’являтися повідомлення про відновлення підготовки до голосування. 20 травня Центральна виборча комісія (ЦВК) відновила підготовку до голосування по поправках до Конституції Росії.

Центрвиборчком разом з Росспоживнаглядом розробили рекомендації щодо проведення голосування в умовах епідемії. Зокрема, можлива організація ділянок на відкритому повітрі.

Крім того, як пише “Коммерсант”, ЦВК пропонує видавати виборцям бюлетені без внесення їх паспортних даних, а також проводити дострокове голосування по поправках до Конституції без поважних причин.

Володимир Путін ініціював внесення змін до Конституції Росії в січні. Тоді ж він заявив, що поправки повинні бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагав.

У числі найбільш обговорюваних змін – пріоритет російської Конституції над міжнародним правом і “обнулення” президентських термінів, яке в разі прийняття поправок дозволить Путіну ще двічі обиратися на пост глави держави.

Також будуть перерозподілені повноваження між гілками влади – в цілому, президент отримає ще більше повноважень, ніж зараз.

В Конституції буде згадана віра в Бога і шлюб як союз чоловіка і жінки, а російська мова буде названа мовою “державотворчого народу”.