Фірма Emergent отримала держконтракт на виробництво потенційної вакцини від COVID-19

Уряд США заключив контракт з фармацевтичною компанією Emergent BioSolutions на суму 628 мільйонів доларів, щоб підвищити обсяги виробництва потенційної вакцини від COVID-19

У той час як виробники намагаються обігнати один одного в розробці вакцин, ліків і аналізів на коронавірус, уряд США прагне забезпечити достатні виробничі потужності в рамках анонсованої в травні операції «світлова швидкість», націленої на прискорення розробки вакцини.

«Забезпечення додаткових виробничих потужностей в Америці для кандидатів, які дійдуть до фінальних стадій операції «світлова швидкість», дозволить без зволікання доставити вакцину американським пацієнтам», – заявив міністр охорони здоров’я Алекс Азар.

Контракт з Emergent укладений в рамках чинної угоди з Управлінням перспективних біомедичних досліджень і розробок при Міністерстві охорони здоров’я (BARDA).

На даний момент Управління інвестувало в розробку вакцини вже більше 2 мільярдів доларів і фінансує більше 30 проектів, в тому числі в області діагностики і лікування.

Гранти від відомства отримали компанії Moderna, Sanofi, Johnson & Johnson і британська фармакологічна компанія AstraZeneca. Moderna перша в США приступила до клінічних випробувань вакцини на людях.