У ЦВК Білорусі направлена скарга на порушення закону з боку Лукашенка

Кандидат у президенти Білорусі Віктор Бабарико подав до Центрвиборчкому Республіки «звернення про порушення законодавства Республіки Білорусь про вибори».

У тексті викладені цитати з чинного законодавства і зафіксовані факти порушення виборного законодавства керівником Республіки Олександром Лукашенком.

В опублікованому 19-сторінковому зверненні Бабарико просить ЦВК перевірити викладені ним факти порушень законодавства Білорусі в ході нинішньої президентської кампанії. З посиланнями на ЗМІ, Telegram-канали та аудіовізуальні матеріали він представив зафіксовані випадки примусу працівників держустанов до підписів за висунення Лукашенка кандидатом у президенти, що заборонено ч.10 ст. 61 Виборчого кодексу Республіки.

Серед викладених фактів – фальсифікації підписів, рознарядки на збір таких, участь в їх зборі адміністрацій різних держорганізацій, з боку яких звучали вимоги здачі підписів, а також погрози звільнення та інші санкції в разі відмови працівників від дачі підпису за висунення Лукашенка.

Бабарико також звернув увагу на факти винагороди при зборі підписів: надання премії; підвищення по службі; залік літньої практики; надання пріоритету при заселенні в гуртожиток; іспит «автоматом».

“Висловлювання Лукашенка О.Г. про вибори, осіб, висунутих кандидатами на посаду Президента Республіки Білорусь, а також свої дії після обрання Президентом Республіки Білорусь на черговий термін і тому подібні, безумовно є агітацією», — заявив Бабарико, оцінюючи скандальний виступ Лукашенка 29 травня на Мінському тракторному заводі.

Бабарико оцінив ту частину виступу на МТЗ, де про нього висловився Лукашенко, зазначивши у своєму зверненні: «Оскільки я ніколи не стверджував, що чинний президент пропонував мені посаду прем’єр-міністра, а також ніколи не використовував кошти іноземних осіб для фінансування своєї виборчої компанії, то поширені відомості є завідомо неправдивими, ганьблять мене, і є наклепом. Звертаю увагу, що ці висловлювання зроблені публічно в трудовому колективі і висвітлені в засобах масової інформації”.

“Також необхідно звернути увагу на інший вислів Лукашенка:” у нас Конституція не під жінку. І у нас суспільство не дозріло для того, щоб голосувати за жінку. Тому що у нас за Конституцією президент володіє сильною владою. Президентом буде мужик я в цьому абсолютно переконаний”, – додав Бабарико.

Він попросив Центрвиборчком перевірити викладені ним факти, а при підтвердженні таких, керуючись Конституцією і Виборчим кодексом: відмовити Лукашенку в реєстрації в якості кандидата в президенти; винести попередження Лукашенку як висунутому кандидатом особі; перевірити зібрані за Лукашенка підписи і визнати недостовірними підписи, зібрані з порушеннями законодавства; надати Бабарико можливість виступити публічно зі спростуванням неправдивих відомостей у всіх ЗМІ і на всіх каналах, по яких були поширені дані; надати членам ініціативної групи Бабарико можливість на аналогічних умовах (в робочий час, з доведенням інформації до всіх працівників «запропонувати бажаючим працівникам в організаціях, зазначених у додатку No1 поставити підпис за висунення Бабарико В.Д. в якості кандидата в президенти Республіки Білорусь».