В Амстердамі пройшла акція протесту проти жорстокості поліції в США і ЄС

Тисячі людей взяли участь в акції протесту проти жорстокості поліції в США і країнах Євросоюзу, яка відбулася в Амстердамі.

Про це 1 червня повідомляє Нідерландська телерадіомовна корпорація (NOS).

Як повідомляє NOS, метою акції було висловити солідарність з учасниками протестів в США, що вийшли на вулиці після загибелі чорношкірого чоловіка Джорджа Флойда в Міннеаполісі (штат Міннесота). Учасники акції скандували гасла на підтримку протестувальників у США і принесли з собою плакати. Написи на плакатах свідчили: “життя чорних мають значення”, “справедливість для Флойда”, “мовчання — це зрада”.

Організатори акції розраховували на участь максимум 300 осіб, на ділі демонстрантів виявилося набагато більше, і дотримати вимогу про безпечну дистанцію між людьми стало неможливим. Однак мер міста Фемке Халсема заявила про занадто велику важливість демонстрації, щоб можна було втручатися в її проведення. Також мер зазначила, що люди повинні відповідати за себе самі.

Слова очільника міста викликали різку критику з боку лідера крайньої правої партії свободи Герта Вілдерса, який написав у своєму Twitter, що мер цілеспрямовано дозволяє допускати порушення закону демонстрантам з лівими поглядами.