Виконавче правління МВФ розгляне програму для України 9 червня

Про це йдеться в попередньому календарі Виконавчого правління Міжнардоного валютного фонду, розміщеного на сайті організації.

Очікується, що правління своїм рішенням схвалить кредитну програму стенд-бай для України, яка отримала схвалення МВФ на робочому рівні наприкінці травня.

Обсяг нової угоди складе 5 мільярдів доларів. Україна сподівається, що перший транш програми обсягом 1,9 мільярда доларів надійде незабаром після її схвалення. Про це пресі заявляв український прем‘єр-міністр Денис Шмигаль.

Кредит має допомогти Україні подолати економічну кризу, спричинену пандемією коронавірусу, вважають в МВФ.

Нова програма «допоможе владі подолати економічний «шок від COVID-19 зберегти теперішні досягнення та просуватись на шляху важливих структурних реформ зі зменшення основних вразливих факторів … Це забезпечить готовність України повернутись до зростання та більш широких реформ після завершення кризи», – йдеться в повідомленні представниці МВФ в Україні Іванна Владкової Голлар, виданій після затвердження програми на робочому рівні.

21 травня прес-служба МВФ, представники уряду України та Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягли домовленості на рівні персоналу (Staff Level Agreement) про нову кредитну програму на 5 мільярдів доларів, яка допоможе Україні боротися з наслідками епідемії COVID-19.

Ця програма розрахована на 18 місяців. Вона має на меті підтримку платіжного балансу та бюджету, а також закріпити наявні досягнення та просувати важливі структурні реформи.

Нагадаємо, минулого тижня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності, який був вимогою МВФ для надання допомоги. Закон про банківську діяльність, який охрестили “антиколомойським”, зокрема має запобігти можливому поверненню “Приватбанку” його колишнім власникам Ігореві Коломойському та Геннадію Боголюбову, які оскаржують у судах націоналізацію цієї фінансової установи.